Tanuld meg a szerver oldali fejlesztést Node.js-ben és szerezz piacképes tudást egy stabil és kipróbált backend keretrendszerben!
Mit nyújt a képzés?
-
A több mint 80%-ban gyakorlati képzés során elkészítesz egy komplexebb alkalmazást, amelyek felépítésében folyamatos támogatást kapsz, és ezek akár referenciaként is szolgálhatnak majd a portfóliódban
-
A képzés eredményeként megismered a Node.js keretrendszert és a kapcsolódó ökoszisztémát, önállóan is megtanulsz szerver oldalon fejleszteni Node.js-ben
-
Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
Miért érdemes belevágnod?
A Node.js keretrendszert skálázható webalkalmazások, webszerverek készítéséhez hoztak létre, vállalati környezetben is egyre kedveltebb megoldás.
Népszerűségét annak köszönheti, hogy JavaScript alaptudással is könnyen elsajátítható, és mivel webes környezetben a kliens oldalon de-facto a JavaScript nyelv használata, így adja magát, hogy a backenden is ugyanazt a nyelvet használjuk. Ezzel pedig egyszerűen megoldható a két komponens közötti kódok hordozhatóságának kérdése, illetve nem szükség külön frontend és backend tudással rendelkezni, egy nyelv használatával megvalósítható a teljes alkalmazás, ami jelentősen megkönnyíti a fejlesztést.
A Node.js ideális megoldást nyújt adatintenzív alkalmazások fejlesztésére, emiatt olyan világméretű cégek választása esett már rá, mint a Netflix, a LinkedIn, PayPal, vagy épp az eBay.
A Node.js készségszintű elsajátításával széleskörű lehetőségek állnak előtted backend fejlesztőként (vállalati környezetben is), ráadásul egy frontend technológiát is mellé tanulva (pl. Angular vagy React), full-stack fejlesztőként is kimagasló bérezésre tehetsz szert.
A Hays Salary Guide 2022 alapján már a Junior Backend fejlesztők is átlagosan 600.000-800.000 Ft között keresnek, de a Senior Full-stack fejlesztők pedig akár 1.500.000 Ft feletti fizetést is hazavisznek.
Kinek ajánlott?
Bárkinek, aki szeretne Node.js backend fejlesztőként elhelyezkedni vagy egy könnyen pénzzé tehető tudással bővítené backend és/vagy fejlesztői kompetenciáit.
Azok számára is ajánlott, akik rendelkeznek már alapszintű Node.js tudással, de eddig autodidakta módon tanultak, és most szeretnének megbízható forrásból, rendszerezett formában szert tenni egy átfogó alaptudásra.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
A képzés végére Te magad is elkészítesz több kis ebb és egy komplexebb alkalmazást: számítógép alkalmazás és express alkalmazás, Twitterhez hasonló képmegosztó alkalmazás.
Ezek mellett pedig folyamatosan gyakorolsz, többek között elkészítesz statikus HTML oldalakat és middlewareket is.
A képzés eredményeképpen elsajátítod:
-
Modern JavaScript
-
Promise, async/await, arrow function
-
Node.js alapok, ökoszisztéma, npm
-
Node.js projektek sajátosságai, működése
-
Node.js modulok
-
stdin / stdout
-
Express keretrendszer
-
HTTP metódusok és használatuk
-
Express és Middleware láncok
-
REST api
-
Server side rendering, adatbázis kezelés
-
HTML, Bootstrap, EJS
-
Dependency injection
-
ORM-ek
-
LokiJs
-
Fájlok kezelése, session kezelés
-
Node.js fs core library
-
Multer
-
Static middleware
-
Session általánosságban
-
Express session kezelés
-
Képmegosztó alkalmazás létrehozása
-
Routing megtervezése
-
Skeleton szint elkészítése
-
Statikus HTML elkészítése
-
Middlewarek implementálása
-
Fájl feltöltés
-
Session kezelés
-
Mocha, chai, chai-as-promised
A pontos tematikát lent megtalálod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Paróczi Zsombor - CTO @DONE. és egyetemi oktató @BME-VIK
2011 óta Node.js fejlesztő, a BME arany fokozatú kiváló oktatója, az egyetem keretein belül 2015 óta tart oktatást a Node.js nyelvről több száz hallgatónak évente.
A DONE. CTO-ja, ahol napi szinten tervez és valósít meg csapatával nagy volumenű Node.js és React projekteket, főként amerikai startupok számára.
Burgermeiszter Zoltán - Full-stack Developer & Cloud Engineer, Founder @Backend Doctor
2014 óta él és dolgozik Angliában szoftverfejlesztőként. Eleinte PHP-vel kezdett dolgozni, és 2017-ben váltott Node.js-re, majd TypeScript-et is elkezdett használni, mert nagyban megkönnyíti a JavaScript alapú rendszerek fejlesztését. 2020 óta jellemzően AWS DevOps és Site Reliability Engineer (SRE) pozíciókban dolgozott, de nyitott a tisztán backend fókuszú Node.js/TypeScript vagy full-stack (Node.js/React) projektektre is. 2022 óta vállalkozóként a saját cégében dolgozva segíti ügyfelei projektjeit a korábban említett területeken.
Mik a képzés előkövetelményei?
A képzés sikeres elvégzéséhez alapvető programozási (OOP alapismeretek előnyt jelent) és webes alapismeretek (HTML, CSS, JavaScript, HTTP, Web API) szükségesek.
Ha esetleg nem rendelkezel a fentiekkel, akkor sincs semmi gond, ez esetben a következő lehetőségeket ajánljuk figyelmedbe:
Hogyan fogsz tanulni?
-
Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át, amelyeket saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod
Ha olvasnál a témában, akkor nézz körbe releváns blogbejegyzéseink között: TECH BLOG
A változtatás jogát fenntartjuk.