Tanulj Python alapú szoftverfejlesztést és szerezz piacképes tudást a világ legnépszerűbb programozási nyelvében!
Mit nyújt a képzés?
-
A több mint 70%-ban gyakorlati képzés során készségszinten elsajátítod a Python nyelvet és Te magad is elkészítesz több saját alkalmazást, amiket akár a szakmai portfóliódba is berakhatsz
-
Megtanulsz önállóan Pythonban programozni, amely tudásra építve szoftverfejlesztő, webfejlesztő, data scientist, mesterséges intelligencia fejlesztő vagy akár beágyazott alkalmazás-fejlesztő irányba is tovább tudod magadat képezni
-
Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
Miért érdemes belevágnod?
A Python jelenleg a legnépszerűbb fejlesztési technológia (TIOBE Index 2022) a programozási nyelvek világában.
Töretlenül felfelé ívelő népszerűsége annak tudható be, hogy szintaktikai és szemantikai szempontok alapján is magas szintű programozási nyelvnek tekinthető, aminek az egyik legrövidebb a tanulási görbéje, így egészen hamar tudsz benne sikerélményre szert tenni.
Az elsajátítása stabil alapokat ad akár más programozási nyelvek megtanulásához is, széleskörű felhasználhatósága miatt pedig, egy magabiztos Python fejlesztői tudással szoftverfejlesztő, webfejlesztő, data scientist, mesterséges intelligencia fejlesztő vagy akár beágyazott alkalmazás-fejlesztő irányba is tovább tudod majd magadat képezni.
A Hays Salary Guide 2022 alapján már a Junior Python fejlesztők is átlagosan 600.000-900.000 Ft között keresnek, de a Senior Data scientist-ek és Python vagy AI/ML fejlesztők pedig akár 2-2.500.000 Ft feletti fizetést is hazavisznek.
Kinek ajánlott?
Azok számára, akik szeretnének Python fejlesztőként elhelyezkedni vagy Python nyelvet (is) használó kutatási/fejlesztési projekteken dolgozni.
Azoknak is szól, akik eddig autodidakta módon tanultak, de szeretnének megbízható forrásból, rendszerezett formában szert tenni egy magabiztos, átfogó alaptudásra.
Továbbá azoknak is ajánljuk, akik belevágnának a 12 hetes Python fejlesztői középhaladó képzésünkbe is, de előtte szeretnék az alapokat feleleveníteni vagy a hiányzó lyukakat betömni.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
A tananyag erősen gyakorlatorientált, kisebb alkalmazások megírása közben ismered majd meg a nyelvi építőköveket, ami irányt mutat az önálló feladatmegoldások felé.
A képzés eredményeképpen a következő témákban szerzel magabiztos tudást:
-
olyan programozási alapfogalmak, mint pl.: utasítások, változók, műveletek, feltételkezelés, ciklusok, függvények stb.
-
leggyakoribb adatszerkezetek használata: listák, halmazok, szótárak
-
objektumorientált- és funkcionális programozás alapjai
-
belső könyvtárakban rejlő lehetőségek
-
egyéb programozástechnikai finomságok, mint pl. a rekurzió vagy a backtrack
A pontos tematikát lent megtalálod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Dr Faragó Csaba - Szoftverfejlesztő @Interactive Brokers
Programtervező matematikusként végzett Szegeden, a PhD-ját is ott szerezte informatikából.
Több mint 20 éve dolgozik szoftverfejlesztőként, számos programozási nyelvben és technológiában jártas: a 2000-es években a C++ dominált, a 2010-es években a Java, napjainkban viszont a Python-t használja mindennapi munkája során.
Mik a képzés előkövetelményei?
A képzés azoknak szól, akik rendelkeznek programozói alapismerettel. Tisztában vannak a olyan alapfogalmakkal, mint pl.: változók, ciklusok, függvények, osztályok, objektumok, stb. Előny, ha már van tapasztalatod valamilyen programozási nyelvben.
Ha esetleg nem rendelkezel a fenti alapismeretekkel, akkor sincs semmi gond, ez esetben a következő lehetőségeket ajánljuk figyelmedbe:
Hogyan fogsz tanulni?
-
Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át, amelyeket saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod
A változtatás jogát fenntartjuk.