Viselkedési gubancok és etikai menedzsment
Miért fontos Önnek ez a kurzus?
- Ha cégtulajdonos, megérti, hogy mire lenne érdemes áldozni a hagyományos irányítási eszközökön túl ahhoz, hogy erős legyen a cége és megtartsa a jó munkatársakat.
- Ha gyakorlott vezető akkor, új összefüggéseket fedez fel és megismeri a vezetés viselkedési megközelítését, ami egyre nagyobb teret kap a legjobb MBA programok tananyagában, és magyar nyelven nem érhető még el ilyen rendszerezett összegzése.
- Ha szakemberből lett vezető, vagy menedzser, akkor új szemléletet adok az új feladathoz és módszert ahhoz, hogy a célokat, feladatokat és embereit összhangba terelje.
- Ha a cége képzéseiért felelős, akkor sok új ötletet kap és egy izgalmas "menüt" ahhoz, hogy milyen témákban tudnánk cégre szabott és akár mélyebb jelenléti képzéseken együtt dolgozni.
- Ha megfelelőségi szakember, akkor kikövezett utat az etikus compliance felé. Szemléletmódot és rendszerezett eszköztárat az etikai menedzsmenthez.
Aki elvégzi ezt a kurzust, az nemcsak azt fogja jobban megérteni, hogy mik lehetnek az „elcsúszások”, félresiklások és szabályszegések okai és a jobb teljesítmény akadályai az általa irányított vállalatban, szervezetben vagy közösségben. Felismeri azt is, hogy mit és hogyan kell tennie ahhoz, hogy együttműködő, konstruktív és etikus kultúrát teremtsen, a közös értékek és célok mellé állítsa munkatársait, és olyan munkahelyi, közösségi légkört alakítson ki, amelyben jó dolgozni és alkotni, ami így megtartja és vonzza a tehetséget. Az etikus magatartás és viselkedéskultúra lehetőséget nyújt Önnek, mint vezetőnek arra, hogy szélesebb mozgásteret adhasson munkatársainak az önálló problémamegoldásra, adaptációra és innovációra. Így alkotó energiát szabadít fel személyes és közösségi (szervezeti, vállalati) szinten egyaránt.
A kurzus során egyszerű, könnyen érthető és követhető formában ismertetem az etikai mérlegelés folyamatát, az egyéni és szervezeti viselkedés alapvető mozgatóerőit. Érdekes példákon és történeteken keresztül mutatom meg az etikai félresiklások, a szabályszegés és ellenállás lehetséges okait és azokat az eszközöket, amelyekkel a fentiekből adódó kockázatok csökkenthetők. Elemezzük többek között a korlátos észlelés, elemzés, etikusság, a pozicióból adódó torzítások, (bias), tanult tehetetlenség, konformitás, keretezés, stressz, kimerülés és etikai emlékeztetés hatásait és azt, hogy mit okozhatnak a szervezetben.
A kurzus második felében rendszerezzük és etikai menedzsment-rendszerbe építjük a megszerzett ismereteket. A világos célok megfogalmazása és az eszközök rendszerbe foglalása segít abban, hogy tudatosabban és biztosabban végezze vezetői munkáját, és olyan új eszközöket ismerjen meg, amikkel erősebbé, ellenállóbbá és hatékonyabbá teheti környezetét és munkatársait.
Végül lesz szó etikus vezetésről és azokról az etikai fejlesztő szerepekről, amelyek hatásosnak bizonyultak a nemzetközi gyakorlatban.
Miután a kurzus feltötött részeit megnézte, be tud jelentkezni egy 90 perces on-line workshop-ra, amelynek pontos időpontját a jelentkezőkkel egyezetetve tűzöm ki.
A kurzus alapvetően a videókra és a záró workshopra épül. A felöltött olvasmányok érdekes történetekkel és gondolatokkal egészítik ki a tartalmat és helyenként mélyítik is. Önre bízom, hogy mennyit olvas el belőlük.
-
1.Bevezető
-
1. lecke
Bevezető
-
2.Racionális etikai döntésekről dióhéjban
-
2. lecke
Racionális etikai döntésekről dióhéjban
-
3.Emberi kockázatok
-
3. lecke
Nem a szememmel látok
-
4. lecke
Mi a racionális? - pillantás az értelmezésre
-
5. lecke
Keretezés
-
6. lecke
Mennyire vagyok objektív? - az elemzés korlátai
-
7. lecke
Meddig bírom?
-
8. lecke
Emberi kockázatok összegzése
-
4.A társadalmi lény
-
9. lecke
Környezeti tanulás
-
10. lecke
A stressz
-
11. lecke
Elcsúszások és fékek
-
12. lecke
Korlátos etikusság
-
13. lecke
A befolyásolás útjai
-
14. lecke
Nudge
-
15. lecke
A fejezet összegzése
-
5.Etikai menedzsment
-
16. lecke
A viselkedési alapok összegzése
-
17. lecke
Az etikai menedzsment céljai
-
18. lecke
Etikai viszonyítási rendszer kijelölése
-
19. lecke
Etikai emlékeztetés
-
20. lecke
Az etikai mozgástér csökkentése
-
21. lecke
Etikus és egészséges környezet teremtése
-
22. lecke
Miért fontos az etikai menedzsment?
-
7.Etikai fejlesztő szerepek
-
25. lecke
Etikai fejlesztő szerepek
-
8.Zárszó
-
26. lecke
Zárszó