Ismerd meg azokat a módszereket és eszközöket, amelyek segítségével magabiztosan helyt állhatsz csapatban történő, professzionális szoftverfejlesztés során.
Mit nyújt a képzés?
-
Tapasztalatot szerzel a szoftverfejlesztés teljes életciklusában, ideértve a tervezést, tesztelést, üzemeltetést és a munkaszervezést is.
-
Megtanulod azokat az eszközöket és módszereket, amelyek lehetővé teszik, hogy gyorsan fel tudd venni a lépést, amikor becsatlakozol egy szoftverfejlesztő csapatba.
-
Megismerkedsz olyan verziókövető és integrációs eszközökkel, amik megkönnyítik a mindennapjaidat fejlesztőként.
-
Elsajátítod a karbantartható kódírás és a Clean Code alapelveit.
-
Megtanulod, hogyan érdemes egy olyan feladathoz hozzáfogni, amit olyan programozási nyelvben kell megvalósítanod, amit még nem ismersz.
-
Eszközöket kapsz a hatékony munkaszervezéshez és feladatkezeléshez.
-
Elsajátítod a szoftverfejlesztési feladatokhoz tartozó időbecslés és a dokumentumkezelés legfontosabb szempontjait.
Miért érdemes belevágnod?
Ha szeretnél sikeresen elhelyezkedni junior fejlesztőként, akkor szükséged lesz arra, hogy megtanuld a szoftverfejlesztés során leggyakrabban használt eszközöket és módszereket.
A kurzus segítségedre lesz, ha ott tartasz, hogy már megtanultál valamilyen programozási nyelvet vagy nyelveket, de eddig a legtöbb programot, amit elkészítettél, egyedül írtad – hiszen egy tipikus ipari szoftverfejlesztési projekt ettől gyökeresen eltér.
A nagyvállalati szoftvereket általában egy változó összetételű csapat fejleszti hosszú időn keresztül, és számos verzió keletkezik belőlük az idők folyamán. Azért, hogy otthonosan mozogj ilyen környezetben is, a képzés során begyakorolhatod mindazt, amire szükséged lesz a különböző szoftverfejlesztési projektek során.
Kinek ajánlott a képzés?
A képzés elsősorban azoknak szól, akik megismerkedtek már valamilyen programozási nyelvvel, vagy nyelvekkel, és most szeretnének sikeresen elhelyezkedni junior fejlesztőként. Az itt megszerzett tudásanyaggal komfortossá válik számukra a munka egy fejlesztői csapatban, ezért kifejezetten ajánljuk pályakezdő programozóknak és frissdiplomásoknak is.
Sokat segíthet még azoknak, akik már junior fejlesztőként dolgoznak, de szeretnének magabiztosabbá válni és jobban átlátni a rengeteg szoftverfejleszői eszközt és módszert. Valamint könnyebbé teheti a mindennapi munkáját azoknak is, akik már több éve dolgoznak fejlesztőként.
Mit valósítasz meg a képzés során?
A mentorált képzésen ezeket a témákat fogjátok körüljárni gyakorlati példákon és feladatokon keresztül:
-
Megtudod, hogyan tudsz hatékonyan dolgozni általad ismeretlen programozási nyelvekkel
-
Megtanulsz használni több különböző integrált fejlesztőkörnyezetet (Eclipse, IntelliJ IDEA, Visual Studio Code, stb.)
-
Elsajátítod olyan verziókövető és integrációs eszközök használatát, mint a Git és a Jenkins. Elkészítesz egy publikusan elérhető, verziókövetett alkalmazást, aminek van külső függősége, és az építés folyamata automatizált.
-
Áttekinted a leggyakoribb fejlesztési módszertanokat fókuszban a Scrum-mal és megismerkedsz a JIRA projektmenedzsment szoftverrel is.
-
Megtanulsz projektjeidhez időbecslést készíteni
-
Elsajátítod a Clean Code alapelveit, megtapasztalod, milyen egy kódelemzés és ennek segítségével hogyan javíthatod kódod minőségét
-
Megtanulod projektjeidet Confluence rendszerben dokumentálni
-
Belekóstolhatsz a szoftvertervezésbe és megismerkedhetsz a tervezési mintákkal
-
Kipróbálhatod a szoftvertesztelést, majd a software release-t is
-
Beüzemelsz egy alkalmazást Docker segítségével a felhőben, Google Cloud környezetben. Ennek során a legfontosabb Linux parancsokkal és alkalmazásokkal is megismerkedsz.
-
Megtanulod hogyan kerül egy szoftver a felhasználóhoz, és ezt követően, hogyan biztosítható a szoftver folyamatos rendelkezésre állása.
További részletek a Képzés tematika részben.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Dr. Faragó Csaba – Szoftverfejlesztő @Interactive Brokers
Több mint 20 éve dolgozik szoftverfejlesztőként. Programtervező matematikusként végzett Szegeden, a PhD-ját is ott szerezte informatikából. Számos programozási nyelvben és technológiában jártas: a 2000-es években a C++ dominált, a 2010-es években a Java, napjainkban pedig JavaScriptet és Pythont is használ a mindennapi munkája során.
A Cubix Institute of Technology-nál több Python programozási nyelvhez kapcsolódó tanfolyam népszerű oktatója. Emellett gyerekeknek Scratch-et és Pythont tanít szabadidejében.
Ősz Edina – Product owner @Lufthansa Systems Hungária
2014-ben szerzett mérnök informatikus mesterdiplomát, azóta különböző szerepkörökben dolgozik a szoftverfejlesztés területén: fejlesztőként kezdett, az utóbbi időben azonban főként business analyst és product owner szerepkörben tevékenykedik. A szoftverfejlesztés folyamatát emiatt több különböző szemszögből is ismeril. Oktatással is foglalkozik: számos ügyféltréninget tartott már, szabadidejében pedig digitális foglalkozásokat tart gyerekeknek.
Mik a képzés előkövetelményei?
Valamilyen programozási nyelv készségszintű ismerete (pl: C#, Java, Python, JavaScript, Swift, Kotlin, stb.)
Hogyan fogsz tanulni?
-
Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok formájában adjuk át, így saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod őket
-
Rugalmas időbeosztás: Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igénye
A változtatás jogát fenntartjuk.